Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků OD LEDNÉHO POTOKA

Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků
OD LEDNÉHO POTOKA

Novinky

Novinky

20. 5. v noci porodila naše fena FARAH od LEDNÉHO POTOKA šest černopálených štěňat - samé pejsky ! Vše proběhlo bez problémů, štěňata jsou zdravá, mají se čile k světu a jejich maminka se o ně vzorně stará.
Otcem je MARTY vom REHSPRUNG - pes importovaný z Německa.
Marty vom RehsprungFarah od Ledného potoka
!!! ZATÍM JSOU VŠECHNA ŠTĚŇATA VOLNÁ !!!
První štěňátko na světěTři štěňátka na světěČtyři štěňátka na světěPět štěňátek na světěVšechna štěňátka na světěPoprvé v porodněOdpočinek po poroduU maminkySpinkámeUsínáníSpánekPrvní večerFarinka se svými dětmiMaminka s dětmi
!!! TĚŠÍME SE NA ŠTĚŇÁTKA !!!
Farah od Ledného potoka - očekávaný vrh 2018
19. 5. Naše Farinka - FARAH od LEDNÉHO POTOKA už "to má za pár"... zatím je ale stále čilá a při chuti.
Stále hladová FarinkaBřezí FarinkaFarinka květen 2018Po jídle
12. 5. IRROS od LEDNÉHO POTOKA - náš loňský odchov - složil svoji první pracovní zkoušku - ZV - zkoušky vloh v I. ceně (181), celkově II. místo. GRATULUJEME! Máme radost a děkujeme majitelům za úspěšnou prezentaci našeho chovu!
Irros od  Ledného potoka - ZV I.c. 2. místoZV I.c.  Irros od Ledného potokaIrros v revíruIrros od Ledného potoka - květen 2018
5. 5. Mezinárodní výstava Praha - Letňany - naše první letošní výstava. Zúčastnili jsme se jí s naší nejmladší fenou CHIKI od LEDNÉHO POTOKA, která se dobře předvedla, udělala nám radost a získala ocenění V1, CAC, res. CACIB.
Chiki od Ledného potoka Letňany květen 2018Chiki od Ledného potoka - výstava Praha 2018
5. 5. oslaví náš vrh začínající písmenem "B" již deváté narozeniny. Matkou byla FIDORKA od MÁRFYHO a otcem DANTE z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY -velice úspěšný pes po stránce exteriérové i pracovní. Z tohoto spojení se narodila tři štěňata - jedna fena a dva pejsci. Jeden pes žije ve Švýcarsku a druhý BIX od LEDNÉHO POTOKA je velice úspěšný. Získal mnoho ocenění - Šampionát CZ, Ukrajiny a Německa a titul Interšampion krásy. Úspěšný je i po stránce pracovní - složil několik loveckých zkoušek. Žije v Německu, kde dobře reprezentuje české chovy.
Dante z Vavřinečské hájovnyFidorka od MárfyhoFidorka se štěňátkyBix od  Ledného potokaBix
4. 5. slaví naše nejstarší fena ELSA od MÁRFYHO zvaná Ronny, Ronynka svoje dvanácté narozeniny.
Elsa
Je zakladatelkou naší chovatelské stanice, dala nám 2 vrhy úspěšných štěňat, má výbornou povahu i lovecké vlastnosti. I ve svém věku si občas prožene zvěř v lese - těší se stále dobré fyzické kondici, je stále platným členem naší pětičlenné psí smečky. Přejeme jí i nám, aby to naše společné soužití vydrželo co nejdéle...
Elsa od MárfyhoRonnyDorian a RonnyRonny s dětmiRonny a dětiRonny jaro 2018
27. 4. oslavil svůj první rok života náš vrh začínající písmenem "I". Matkou byla FARAH od LEDNÉHO POTOKA a otcem CLIFF od LEDNÉHO POTOKA.
FARAH od LEDNÉHO POTOKACLIFF od LEDNÉHO POTOKA
Narodilo se šest černopálených štěňat - jeden pejsek - Irros a pět fenek - Ikaty, Isabella, Issa, Iris a Izzi. Všem našim odchovancům přejeme k jejich prvním narozeninám hodně psí radosti se svými páníčky a úspěchy na poli výstavním i pracovním.
Farinka a štěňataŠtěňata - vrh I
26.4. oslavila naše fena DARLA z RAHOLIN námi zvaná Deborka, Debinka, Debie svoje již osmé narozeniny. Od svých prvních dnů u nás nám stále dělala a dělá radost. Z malého, nesmělého štěňátka vyrostla hezká, sebevědomá fena s dobrou povahou, která se pyšní třemi výstavními tituly - Český šampion, Český Grandšampion a Slovenský šampion.
DebinkaDarla z Raholin - GrandšampionDeborka - CAC, CACIB
Na poli pracovním byla také úspěšná - složila 6 loveckých zkoušek včetně kontaktního norování.
Po úspěšných zkouškáchPorota a tři vítězové
Dala nám čtyři vrhy hezkých štěňat a hodně radosti ze společného života. Přejeme jí i nám ještě mnoho dalších radostných chvil...
Debie s dětmiDeborka - vrh CH - Cinny, Chelsie, Chilli, Chiki, CheinaDeborka se štěňatyVrh - G - od Ledného potoka
23. 4. !!! MÁME RADOSTNOU ZPRÁVU !!!
Na sonu se potvrdila březost naší černopálené feny FARAH od LEDNÉHO POTOKA. Otcem se stane rovněž černopálený pes MARTY vom REHSPRUNG. Vrh očekáváme mezi 22. a 25. květnem.
!!! NA ŠTĚŇATA BEREME PŘEDBĚŽNÉ ZÁZNAMY !!!
Marty vom RehsprungFarah od Ledného potoka
Dostali jsme fotky tří "psích holek" našeho posledního vrhu "J". Není to dlouho, co jsou ve svých nových rodinách, ale z fotografií je vidět, že dobře rostou, jsou spokojení a dělají radost svým páníčkům.
Jadie od Ledného potokaJadie od Ledného potoka-2,5 měsíce
Jamie od Ledného potoka-3 měsíceJamie od Ledného potokaJakie od Ledného potoka-3,5 měsíceJakie od Ledného potoka
22. 4. oslavil náš "jednohlavý vrh" začínající písmenem "H" svoje třetí narozeniny. Narodil se jeden pejsek - HUBERT. Otcem byl ARNY od TUROVECKÝCH RYBNÍKŮ a matka FIDORKA od MÁRFYHO. Přejeme Bertíkovi dlouhá a šťastná léta v jeho milující rodině!
Fidorka od MárfyhoArny od Turoveckých rybníkůFidorka a BertíkHubert od Ledného potoka
2. 4. oslavil náš Éčkový vrh šesté narozeniny. Narodila se čtyři štěňata - 2 červené fenky Edina, Egina a 2 červení psi Egon a Edison. Matkou se stala FIDORKA od MÁRFYHO a otcem VALDÍK z POSCHINGERU. Všem přejeme dlouhý a krásný život s jejich páníčky.
FIDORKA od MÁRFYHOVALDÍK z POSCHINGERUPoslední společné foto
5. 3. VŠECHNA NAŠE ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ VE SVÝCH NOVÝCH DOMOVECH
V pátek měla "svůj den" Jadie, která odjela se svojí novou rodinou do Prahy, bude žít část roku ve městě a část venku v přírodě.
Jadie se svojí rodinou
V sobotu se vydaly do svých rodin také zbývající dvě fenky:
Jakie odjela do nedalekých Chlumčan.
Jakie se svojí rodinou
Jamie odcestovala až do Krkonoš - do Semil.
Jamie se svojí rodinou
Obě tyto fenky budou lovecky vedeny.
1. 3. Přišel poslední společný večer. Štěňátka si spolu naposledy hrála a dováděla a také naposledy jedla ze společné misky.
Poslední společné jídlo
28. 2. Osmý týden života našich třech štěněčích holčiček se dovršil a nějak rychle se přibližuje den jejich odchodu do nových rodin... Všechny se mají velice "k světu", jejich "průzkumné výpravy" a vynalézavé hry nabývají každým dnem na intenzitě a občas připomínají "demoliční četu". Velice je zaujaly otevřené dveře do zimní zahrady, kde se jim otevřel nový prostor k pozorování.
Červená holčička JamieModrá holčička JakieZelená holčička JadieSoustředěníJamie a JakieDvě sestřičkyJamie se fotíJakie a JadieJakie a JamieJadie, JakieZvědavé holkyJamie, Jakie, JadieJakieTři holčičkyMaskovaná JamiePozornost
V začátku týdne jsme ještě stihli využít několika nemrazivých a slunných dní k tomu, aby se štěňata proběhla venku na zahradě.
Jadie poprvé venkuVenku všechny třiJakie a Jamie prozkoumávajíDeborka s JakieDebie s holkamiVenku je krásněJadieTravička ještě nevoníTři průzkumniceČuchámeJakieCo tam je...Jamie
Před svým odchodem se každá holčička několikrát vyfotografovala -
nejprve každá zvlášť a potom všechny dohromady. Nechyběla ani jejich maminka Darla z Raholin.

Jamie od Ledného potoka
JamieJamie - portrétJamie od Ledného potoka

Jakie od Ledného potoka
JakieJakie - portrétJakie od Ledného potoka

Jadie od Ledného potoka
JadieJadie - portrétJadie od Ledného potoka

sourozenci
Tři sestryJamie, Jakie, JadieSpolečně venkuVšechny třiNa červené deceFotíme seSluší nám toHolky od Ledného potoka

Deborka se svými štěňaty
Deborka se štěňatyDebie s dětmiSpolečně s maminkou
21. 2. Sedmý týden našich "štěněčích holek" je opět minulostí. Všechny jsou velice zdatné po tělesné stránce, jejich hry nabývají nejen na délce a vynalézavosti, ale také na fyzické síle - honí se tunelem, přetahují se o hračky, vzájemně spolu zápolí a poměřují síly. To vše je provázeno hlasitými projevy - někdy i bolestivým naříkáním, když kouše jedna druhou. Po všech těchto bouřlivých hrátkách ale přece jen přichází únava a celá naše tříčlenná smečka postupně ulehá k odpočinku.
S uzlíkemJamie a uzlíkJadie a uzlíkÚnavaJakie a JadieJakie odpočíváDvě holčičkyZmožené hrou
V tomto týdnu nás přijel navštívit a podívat se na štěňata jejich otec Sammy Fino Bohemia. Vyfotil se ale jen s jejich maminkou Darlou z Raholin. Se štěňátky nechtěl mít nic společného.
Darla z Raholin a Sammy Fino Bohemia - rodičeOba rodičeSammy - otec štěňat
Také nadešel čas, aby se naše "psí holky" vyfotily na portrét...
Modrá holčička JakieZelená holčička JadieČervená holčička Jamie
14. 2. na svátek sv. Valentýna oslavila naše druhá nejstarší fena FIDORKA od MÁRFYHO svoje už 11. narozeniny. Dožívá se jich v plné síle a v dobré kondici. Fidorka nám dala - kromě čtyř vrhů krásných štěňátek - hodně radosti z našeho společného života.
Přejeme jí i nám ještě mnoho takových krásných let.
Fidorka od MárfyhoFidorka - vrh BFidiFidorka
14. 2. Šestý týden štěňátek se dnešním dnem dovršil. Jejich bouřlivé a hlasité hrátky jsou čím dál delší a nápaditější. Zajímá je vše v okolí, tahají a koušou všechno, co jim přijde "pod čumáček". Dostala novou hračku, se kterou se opravdu vyřádí - tunel. Kromě "cvičení na bosu" se zde připravují na své budoucí poslání norníka. Tunel probíhají a honí se v něm navzájem.
CvičeníNa bosuDeborka a štěňataČervená holčičkaZelená holčičkaModrá holčičkaV tuneluVšechny tři v tuneluŠtěněčí hrátkyŠtěňata si hrají, Deborka se fotíHra na schovávanouS dřevěným jezevčíkem
Také jídlo je jejich oblíbenou činností, na kterou se vždy velmi těší. Jejich jídelníček se opět zpestřil o další druhy masa a zeleniny. Večer dostávají jídlo ze společné misky.
Chutná námVečerní krmeníZe společné misky
Všechny "psí holky" už také mají svá jména:
"červená holčička" - JAMIE
"zelená holčička" - JADIE
"modrá holčička" - JAKIE
!!! VŠECHNA NAŠE ŠTĚŇÁTKA JSOU UŽ ZADANÁ !!!

7. 2. Pátý týden našich štěňátek je v nenávratnu. Všechna opět hodně vyrostla a "vyspěla". Doba spánku se zkracuje, stále více času tráví hraním, vzájemnými souboji a honičkami, které jsou doprovázeny hlasitými projevy - vrčením a štěkáním. Poznávají svoje okolí, snaží se okusovat vše, co jim přijde do cesty. V tomto týdnu byla podruhé odčervena.
S botouV pelíškuJsme trochu unavenéFotíme seS pískací hračkouPózuji na portrétV postojiSama v pelíškuNěco pozorujiS hračkamiCvičím na bosuLezu na bosu
Jejich maminka Deborka je stále hladová a při chuti, kojit je ochotna ale už jen 2 - 3 krát denně. Proto štěňata dostávají tři příkrmy za den - kromě tvarohu s jogurtem a banánem už ochutnala nejen kuřecí prsíčka, ale také hovězí a krůtí maso, vejce natvrdo, vločky, rýži, zeleninový mix a těstoviny.
Stále hladová DeborkaPochutnala si
Všechna štěňata jedí samostatně ze svých misek a chutná jim znamenitě...
KrmeníChutná námBarevné mističkyČervená a zelená holčičkaModrá holčičkaČervená holčičkaZelená holčičkaDeborka dojídáDojídá a kojíKojení
1. 2. je to již sedm let, co se narodila dvě štěňata z vrhu začínajícího písmenem "D" - černopálený pes Dorian a červená fena Dora. Matkou byla naše nejstarší fena ELSA od MÁRFYHO a otcem HAK z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY. Oběma našim odchovancům přejeme spokojený život s jejich páníčky a hodně vzájemné radosti.
Hak z Vavřinečské hájovnyElsa od MárfyhoRonny s dětmi
31. 1. Čtvrtý týden našich tří holčiček je úspěšně za námi. Nesl se ve znamení velkých změn - porodna ve výběhu byla nahrazena pelíškem a měkkými barevnými podložkami, takže se jim zvětšil životní prostor.
2 sestřičkyUž vykukujeme venPorodna přestává stačitZvědavost přemohla únavaJen co se prospíme, vylezemeHluboký spánekNový výběhPrvní spinkání v našem novém domečkuV novém pelíšku
Štěňata se zdokonalila v pohybu - ten se stal cílenější, koordinovanější a rychlejší. Vnímají se navzájem, začínají si spolu hrát, přetahují se o hračky a zápasí spolu - to vše je doprovázeno někdy velmi emotivními zvuky - výhružným vrčením a poštěkáváním. Také už začínají přibíhat na zapískání. Přes všechny tyto psychické a fyzické pokroky zůstává spánek stále jejich nejdelší a nejoblíbenější činností dne.
Zelená holčičkaModrá a červená holčičkaVšechny tři holčičkyJedna už spíDva čumáčkyTři čumáčkyPomalu usínámeSkoro spímeSpánekSpaní je náročnéFotografování unavíHluboce spinkáme
Štěňátka absolvovala další stříhání drápků a dostala již první příkrmy - kozí mléko s naškrábaným kuřecími řízkem, jogurt s tvarohem, žloutkem a banánem. Se všemi novotami si velice rychle a zdatně poradila. Ve chvilkách bdění se jim nejvíce líbí "výzkumné výpravy" do volného prostoru.
Modrý obojekZelený obojekČervený obojekHrajeme siVzájemné škádleníPovídáme siMaminka se staráOdpočíváníV zamyšleníPřemýšleníZkouším svoje zoubkyKrásně stojímBota zatím odolalaPomalé usínáníÚnava ze životaDost bylo hraníFotím sePózuji
24. 1. Třetí týden je pryč a naše "štěněčí holčičky" opět povyrostly a udělaly další pokroky. Všechna očička již pěkně koukají na svět, prořezaly se jim zoubky a každým dnem zdokonalují svoje pohybové schopnosti - zapojují zadní nohy a při troše dobré vůle se dá říci, že chodí. Tuto svoji novou aktivitu doprovázejí zvuky, které již trochu připomínají štěkání i rozzlobené vrčení. Začaly se také samy vyprazdňovat, i když jejich maminka jim v tom stále vydatně pomáhá.V krátkých chvilkách bdění už vnímá jedna druhou a objevují se první náznaky hraní. V tomto týdnu byly všechny tři poprvé odčerveny a absolvovaly první stříhání drápků.
Také už mají svoje jména - JADIE, JACKIE, JAMIE - máme vrh začínající písmenem "J". Protože už hodně vyrostly, dostaly v závěru třetího týdne nové "velké obojky", které jim moc sluší.
V objetíTři holčičkySpinkáme spoluJedna vedle druhéČumáčky u sebeJedna nespinkáVšechny třiUž koukáme z porodnyChvilka přemýšleníFotím seOpěrka pod bradouAsi brzu usnuChvilka před usnutímZase spinkámePohoda v pelíškuSpánek
17. 1. Druhý týden našich štěňátek utekl jako voda. Za ten týden všechna hodně vyrostla a udělala velký pokrok - prokoukla na svět, otevřela se jim ouška a začínají se pohybovat po porodně. Celý den mají hodně práce - mnohokrát navštíví "mléčný bar", po cestě za ním se stihnou několikrát vyspat a s pomocí maminky Deborky vykonat nezbytnou hygienu.
Tři sestryMezi dvěma sestramiSpolečné spaníCo nejvíce spoluDržíme se za pacičkyDvě přes jednuJedna přes druhouVšechny spoluSpolečně se krásně spinkáRosteme a spímeDebinka kojí a fotí seOdpočinek při kojení
15. 1. uplynulo osm let od narození našeho "céčkového" vrhu. Otcem vrhu byl DANTE z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY a matkou FIDORKA od MÁRFYHO. V tomto vrhu se narodila tři štěňata - samí pejsci. Také těmto našim odchovancům přejeme dlouhý a spokojený "psí" život po boku jejich páníčků...
Dante z Vavřinečské hájovnyFidorka od MárfyhoSpolečné foto štěňat
12. 1. tomu bylo již devět let, co se v naší chovatelské stanici narodil náš první vrh začínající písmenem "A". Otcem tohoto vrhu byl DANTE z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY a matkou se stala ELSA od MÁRFYHO, zakladatelka našeho chovu. Narodilo se pět štěňat - jedna fenka a čtyři pejskové. Všem těmto našim odchovancům i jejich rodinám přejeme dlouhá a šťastná společná léta....
Dante z Vavřinečské hájovnyElsa od MárfyhoSpolečné foto štěňat
10. 1. První týden našich štěňátek je úspěšně za námi! Mají se čile k světu, celý den jsou "pilně zaměstnaná" - musí se dostat k tomu nejlepšímu máminu cecíku, přinutit ho, aby z něj začalo téci mlíčko a pak honem najít jiný volný a vypít i ten. Po této náročné činnosti rychle usínají, aby nabrala sil na další krmení. Při tom stihnou růst a přibývat na váze. Všechna již dvojnásobně překročila svoji porodní váhu. Také jejich maminka Darla z Raholin zvaná Deborka se pilně stará o blaho svých potomků - krmení a hygiena jí zabere hodně času a nesmí zanedbat ani svoji vlastní výživu, kterou dostává 5 - 6 x denně.
!!! VOLNÁ JE JIŽ JEN JEDNA FENKA !!!
Den po poroduDebie s dětmiSpímeU maminkyOdpočinekRostemeČervená holčičkaZelená, modrá, červenáSpinkáníKrmíme se
- První Novinka roku 2018 -
!!! NAŠE ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ !!!
3. 1. v noci porodila DARLA z RAHOLIN (Deborka) 3 zdravá štěňata v barvě červené - samé fenky. Otcem se stal pes SAMMY FINO BOHEMIA. Vše proběhlo bez problémů, "psí holčičky" se mají čile k světu a jejich maminka o ně vzorně pečuje!
Darla z RaholinSammy Fino Bohemia
!!! ZATÍM JSOU VŠECHNY FENKY VOLNÉ !!!
První štěňátko na světěDruhé štěňátko na světěTřetí štěňátko na světěOdpočinek po poroduStarostlivá matkaTři holčičkyPosilující spánekDebie pečujeTři fenkyDebinka se svými štěňátky