Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků OD LEDNÉHO POTOKA

Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků
OD LEDNÉHO POTOKA

Novinky

Novinky

30. 12. je to právě rok, co se "rozprchly do světa" čtyři psí holčičky z našeho posledního vrhu "CH" - Chilli, Chinny, Chelsie, Cheina. Chiki zůstala v naší chovatelské stanici.
Vrh CH od Ledného potoka
Vánoce - naše holčičky očekávají příchod Ježíška ve "svátečním oblečení"...
Fidorka s Debinkou  jsou připraveny na JežíškaRonny s Farinkou čekají na JežíškaČiki - vánoce 2016Čiki- její první vánoce v naší rodiněČiki očekává Ježíška
Nastal předvánoční čas - pečeme psí "dobrůtky" a holky se těší na vánoce.
Pečeme na vánocePsí vánoční dobrůtky
7. 11. oslavil náš poslední vrh začínající písmenem "CH" svoje první narozeniny. Otcem byl ARNY od TUROVECKÝCH RYBNÍKŮ a matkou DARLA z RAHOLIN. Narodily se samé feny - Chilli, Chinny, Chelsie, Chiki, Cheina - přejeme jim dlouhý a krásný život po boku svých páníčků.
ARNY od TUROVECKÝCH RYBNÍKŮDARLA z RAHOLINChinny, Chelsie, maminka Deborka, Chilli, Chiki, Cheina
25. 10. vzpomínka na léto... na dny prožité u kamarádky v Náchodě, kdy jsem byla obklopena teplými letními dny, hezkým prostředím, mnoha jezevčíky, příjemnou atmosférou a milou pohostinností, které se mi od navštívené rodiny dostalo.
U kamarádky - přejezevčíkovánoLéto 2016 - NáchodS kamarádkou v Náchodě - léto 2016
24. 9. tomu byly již dva roky, co se v naší chovatelské stanici narodila štěňata jejichž jména začínala písmenem "G". Matkou byla opět DARLA z RAHOLIN a otcem byl tentokrát EDDY z REVÍRU ZÁLESÍ. Všem přejeme dlouhá společná léta a majitelům děkujeme za péči, kterou našim štěňatům věnují.
Debie se štěňátkyDARLA z RAHOLINEDDY z REVÍRU ZÁLESÍ
11. 8. oslavil také celý náš vrh "F" již třetí narozeniny. Přejeme všem - pejskům i jejich páníčkům - do dalších let hodně radosti a vzájemné lásky. Matkou štěňátek byla DARLA z RAHOLIN a otcem FALCO z FRYŠOVA DOMU.
Deborka se štěňatyDARLA z RAHOLINFALCO z FRYŠOVA DOMU
11. 8. oslavila naše FARAH od LEDNÉHO POTOKA svoje třetí narozeniny. Farinka nám dělá radost - kromě toho, že je platným členem celé naší smečky - je úspěšná i po stránce výstavní a pracovní - na jaře splnila podmínky pro chovnost a získala titul Český šampion. Doufáme, že se na jaře příštího roku od ní dočkáme krásných štěňátek!
Mezinárodní výstava Letňany 2014FarinkaFarča
16. 7. naše nejmladší fena CHIKI od LEDNÉHO POTOKA získala ve třídě dorostu ocenění VN1, dobře se prezentovala a odnesla si hezký posudek.
Naše ČikiChiki
FARAH od LEDNÉHO POTOKA si z výstavy v Mladé Boleslavi tentokrát odnesela ocenění V3.
Farah od Ledného potokaFarinka
28. 6. - celá naše psí smečka se vyfotila - každá v obojku se svým jménem...
Ch. stanice hladkosrstých jezevčíků od Ledného potoka
11. 6. na Národní výstavě v Klatovech se poprvé představila ve třídě dorostu naše nejmladší fena CHIKI od LEDNÉHO POTOKA. Dobře se prezentovala - dostala ocenění VN1 a krásný posudek.
Čikinka - VN1 - Národní výstava Klatovy 2016Chiki od Ledného potoka - VN1 - Národní výstava Klatovy 2016
Také FARAH od LEDNÉHO POTOKA byla úspěšná - získala ocenění
V1, CAC a titul Národní vítěz. Tímto splnila podmínku pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!
Farinka - V1, CAC, Národní vítěz - Klatovy 2016Farah od Ledného potoka - V1, CAC, Národní vítěz - Klatovy 2016
4. 6. složila naše mladá fena FARAH od LEDNÉHO POTOKA zkoušky z norování s počtem 66 bodů. Tím splnila poslední podmínku, aby se z ní stala CHOVNÁ FENA. Máme radost!
Farah od Ledného potokaFarinka
V posledních květnových dnech nás navštívili naši psí kamarádi - EGON od LEDNÉHO POTOKA (Valdík) a FRANTIŠEK z LOVČICKÉ HÁJOVNY. Kromě hezky prožitých společných chvil následovalo i "povinné" fotografování.
Naše holky se svými kamarádyValdík, Fidorka, Farinka, Deborka, Ronny, Čiki, František
V měsíci květnu jsme měli nepříjemnou a nebezpečnou událost - na naši zahradu se dostala zmije. Protože v celé naší smečce jsou samí lovci, snažili se ji, samozřejmě, ulovit. Následky lovu byly dosti dramatické - tři z fen skončily na kapačkách, kortikoidech a antibiotikách, dvě zbývající "pouze" na kortikoidových injekcích. Několik následujících dní byl u nás "psí lazaret" a otoky čumáků se postupně zvětšovaly, takže holky nabyly vzhledu šarpeje či hrocha. Naštěstí všechno dobře dopadlo, reakce na zmijí jed odezněla a celá psí smečka je opět v pořádku. Nejhorší na celé této události je, že jí nejde do budoucna nijak předejít.
Ronny, Čiki, Fidi - po útoku na zmijiZmije na naší zahradě
Jak vypadaly tři nejvíce postižené feny hned po příjezdu z veteriny jsme zachytili na fotografii včetně zmije - původkyně našeho problému, která psí útok přežila a byla odnesena a vypuštěna daleko v lese.
5. 5. oslavil náš "Béčkový vrh" svoje sedmé narozeniny. Matkou vrhu byla FIDORKA od MÁRFYHO a otcem DANTE z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY. Přejeme všem hezký "psí život" ve společnosti svých páníčků.
Šampion CZ Dante z Vavřinečské hájovnyFidorka od MárfyhoŠtěňata vrh B
4. 5. se dožívá naše nejstarší fena ELSA od MÁRFYHO (Ronny) kulatého jubilea - deseti let. Je zakladatelkou naší chovatelské stanice, složila úspěšně několik loveckých zkoušek, dala nám dva vrhy hezkých štěňat, má výbornou povahu - je inteligentní a vnímavá - je platným členem naší pětičlenné smečky. Stále se těší dobré kondici, její věk prozrazují pouze přibývající šediny na hlavě a předních packách. Moc si přejeme, aby nám naše vzájemné soužití vydrželo ještě hodně dlouho.
ElsaElsa od MárfyhoElsa a děti - 8 týdnůRonny s dětmi
26. 4. tomu bylo už šest let, co se v chovatelské stanici z RAHOLIN narodila naše - v pořadí třetí fena - DARLA - námi zvaná Deborka, Debie, Debinka. Od prvních dnů, kdy jsme si ji přinesli domů nám dělá radost - dobře se začlenila do naší smečky, má lovecké vlohy a milou a přátelskou povahu. Má složeno šest loveckých zkoušek, je úspěšná také na výstavním poli - je šampinkou České a Slovenské republiky a dala nám tři vrhy štěňat. Přejeme jí i nám hodně dalších společných let naplněných vzájemnou radostí!
Darla z Raholin - nový přírůstek do naší chovatelské staniceDarla z RaholinDebinkaDebinka se svými štěňatyDebinka a štěňataDebinka se svými štěňaty
22. 4. dnes je to právě rok, co se FIDORCE od MÁRFYHO narodil její poslední vrh počínající písmene "H". Otcem vrhu byl ARNY od TUROVECKÝCH RYBNÍKŮ. Tento vrh byl výjimečný tím, že se narodilo jen jedno štěňátko - pejsek, který dostal jméno HUBERT. Protože byl "jedináček", soustřeďovala se na něj veškerá pozornost naše i celé psí smečky, která mu dala "správné psí vychování". Při narození byl velice malý, ale zároveň velice vitální - vyrostl z něj hezký, inteligentní a čiperný pejsek, který dělá radost svým páníčkům.
Arny od Turoveckých rybníkůFidorka od MárfyhoBertík se svojí novou paničkouFidorka a BertíkBertíčekHubert od Ledného potoka
10. 4. jsme se s DARLOU z RAHOLIN zúčastnili druhého ročníku Zkoušky z hlasitosti na stopě a chování po výstřelu - německý název Spurlaut. Je to zkouška přejatá z Německa a Rakouska - speciální pro jezevčíky, kteří zde musí prokázat, že se nebojí výstřelu z brokovnice a že dokáží hlasitě a s jistotou sledovat čerstvou stopu zajíce na vzdálenost nejméně 400 metrů. Zkoušky se konaly na Moravě - v Hněvotíně u Olomouce, honitba byla dobře zazvěřená - zajíců bylo hodně, ale počasí nám tentokráte nepřálo. Téměř po celou dobu konání zkoušek drobně a hustě pršelo, terén byl rozmoklý, pohyb na něm dost obtížný. Deborce se na zkoušce nevedlo - stopu zajíce sice hlasitě sledovala, ale jen na kratší vzdálenost než je předepsaná a pak "usoudila, že už to stačí" a vracela se zpět. Zkoušku absolvovala ve III. ceně - cíl naší cesty byl splněn.
Sbor rozhodčíchRanní nástupJá nejsem pod deštníkemČást rozhodčích s deštníkemVypouštění psa na poliDebinka v blátěDeštivý nástupVyhlášení výsledků
2. 4. tomu bylo již čtyři roky, co se v naší chovatelské stanici narodila 4 štěňátka ve vrhu počínajícím písmenem"E". Jejich matkou byla FIDORKA od MÁRFYHO a otcem VALDÍK z POSCHINGERU. Všem přejeme dlouhý a radostný "psí život" a jejich majitelům děkujeme za péči o náš odchov.
FIDORKA od MÁRFYHOVALDÍK z POSCHINGERUFidorka se štěňátky před jejich odchodem do nových domovů
V posledních zimních dnech dostala naše psí smečka dárek - nové misky. Staré - se zpuchřelými gumami, které nejdou ničím nahradit "dosloužily". Byly vystřídány barevnými dvoudílnými miskami s vyndavací kovovou částí. Jsou dobře omyvatelné s gumou na spodu misky, takže se do nich nezachycuje nastrouhaná zelenina. Z nových misek holkám chutnalo znamenitě...
Nové miskyPrvní jídlo z nových misekChutná námJe to dobrotaVšechno je snědenoMisky jsou vyčištěné
28. 2. jsme se již tradičně zúčastnili Klubové výstavy jezevčíků v Holýšově - městě v západních Čechách. Tentokráte se tam prezentovala jen jedna z našich fen - DARLA z RAHOLIN a to ve třídě čestné. V dosti silné konkurenci dostala ocenění V3.
Darla z Raholin (Debinka)
Čikinka - nový přírůstek v naší smečce roste jako z vody. Jsou jí právě 4 měsíce, přezubování je v plném proudu, hezky se sžila se všemi našimi fenami, často je provokuje ke hrám a honičkám, což nejvíce vítá Farinka, druhá nejmladší fena. Ostatní psí holky mají vůči Čikince spíše vychovatelské sklony a když jsou její hrátky příliš divoké, odkáží ji svým důrazným štěkotem do patřičných mezí. Jak roste a mění se, zachycuje několik přiložených fotografií.
Naše ČikiČiki se svým oblíbeným uzlíkemČikiČiki - výstavní postojČikina - 4 měsíceČiki se fotí
Dlouhá zima a její časté proměny stále ještě nejsou u konce. Přestože všechny naši "psí holky" se radují z každodenních zimních procházek, dokáží také za deštivého a větrného dne celý den prolenošit v suchu a teple domova na gauči aniž by jim něco chybělo...
FidorkaFarinka s DeborkouFocení a lenošeníVšechny holky lenoší
14. 2. oslaví naše Fidorka od Márfyho už svoje deváté narozeniny. Je neuvěřitelné, jak čas letí a z naší malé psí holčičky, kterou jsme si "nedávno" přinesli, se stala veteránka.
Fidorka 4 měsíceFidorka ve střehu
Fidorka nám dala hodně radosti - absolvovala 6 loveckých zkoušek a měla čtyřikrát štěňátka, z nichž některá jsou velice úspěšná. Její klidná milá, ale typicky jezevčičí povaha spoléhá na to, že ona je za všech okolností milována, a že všichni kolem ní udělají vše pro její blaho. Přes svůj věk je stále ve velmi dobré kondici, její lovecká vášeň ji často žene k "samostatným výletům" do okolí, které jsou vždy dlouhé pro její paničku a krátké pro ni samotnou...
Přejeme Fidorce i nám, abychom užili ještě mnoho let naplněných vzájemnou radostí a láskou.
FidorkaFidorka se svojí nejmilejší paničkouFidorce nic nechybíPo náročné práci v lese
1. 2. oslavil náš "Déčkový vrh" již svoje 5. narozeniny. Otcem štěňat byl Hak z Vavřinečské hájovny a matkou Elsa od Márfyho (Ronny). Přejeme pejskům i jejich páníčkům pevné zdraví a hodně dalších společných let plných vzájemné radosti a lásky.
Hak z Vavřinečské hájovnyElsa od MárfyhoRonny s dětmi
Dostali jsme také fotografie Chilli od Ledného potoka - fenky z našeho posledního vrhu "CH". Ve své nové rodině si dobře zvykla a je spokojená.
Chilli ve svém novém domověChilli se svojí paničkou
Na začátku nového roku nám přišly fotky Cliffa od Ledného potoka. Žije v rodině, která mu kromě lásky a péče poskytuje i bohaté lovecké vyžití. Děkuji majitelům za hodnotné zázemí, které mému odchovu dávají.
Cliff s liškouCliff s Vašíkem
Dospělá část naší psí smečky si v těchto lednových dnech užívá sněhu a krásného slunečného počasí. V zimních oblečcích jim to docela sluší...
Zimní přírodaZima v našem okolíFarinka a RonnyFari a RonnyFarahRonnyNa vycházceFidorkaDeborkaFidi a DebieFidorka s DeborkouSpolečné foto
Nová posila naší smečky Chiki od Ledného potoka ven v mrazivém počasí plném sněhu a závějí moc nemůže, ale rozhodně se doma nenudí...
Poprvé s křidýlkemKoušu a koušuUkousnu toSnědla jsem toJeště kousekChutná mi toČikinka s křidýlkemDomácí zábavaHrátky s tunelemČiki s maminkou  Deborkou a s FarčouV pelíškuV novém pelíšku
Dostali jsme fotky "psí holčičky" z našeho posledního odchovu Cheiny od Ledného potoka. Že je u svých nových páníčků spokojená je vidět na fotografiích.
CheinaCheina - 2 měsíceCheina a její kamarádiCheina od Ledného potoka
15. 1. oslavil náš "Céčkový vrh" svoje 6. narozeniny. Otcem vrhu byl Dante z Vavřinečské hájovny a matkou Fidorka od Márfyho. Do dalších let přejeme všem zdraví a radost ze společného života !
Dante z Vavřinečské hájovnyFidorka od MárfyhoSpolečné foto štěňat
12. 1. tomu bylo již sedm let, co se narodil náš "Áčkový vrh". Otcem tohoto vrhu byl Dante z Vavřinečské hájovny a matkou byla Elsa od Márfyho. Přejeme všem - pejskům i jejich páníčkům - hodně zdraví a vzájemné radosti do dalších let!
Dante z Vavřinečské hájovnyElsa od MárfyhoSpolečné foto štěňat