Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků OD LEDNÉHO POTOKA

Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků
OD LEDNÉHO POTOKA

Novinky

Novinky

Vánoční svátky našich psích holek se opět nesly ve znamení velkého napětí a očekávání - co asi najdou pod stromečkem?
Čekání u stromečkuPsí vánoční atmosféraNapětí vrcholí.Ronny s mašlí
Ve dnech 3. 11. a 4. 11. na dvoudenní Mezinárodní výstavě Double CACIB v Letňanech dostal BIX od LEDNÉHO POTOKA první den ocenění V3 a druhý den V2 res. CAC. Byla to poslední výstava letošní sezóny.
Bix - Letňany listopad 2012Bix od Ledného potoka - Letňany listopad 2012
Na výstavu se za námi přijel podívat ještě EDISON od LEDHÉHO POTOKA - bratr EGONA. Bylo hezké vidět oba sourozence s odstupem času opět spolu a mít možnost srovnání. Potkali se zde také se svojí matkou FIDORKOU od MÁRFYHO.
Edison a Egon od Ledného potoka - Klubová výstava 2012Egon a Edison říjen 2012Edison a Egon od Ledného potoka se svoji matkou Fidorkou od Márfyho (uprostřed)Egon, Fidorka, Edison Klubová výstava2012
Na Klubové výstavě jezevčíků se poprvé představil v kruhu ve třídě dorostu také pes z našeho posledního odchovu EGON od LEDNÉHO POTOKA a odnesl si ocenění VN3. Gratulujeme a děkujeme za předvedení!
Valdík (Egon) s páníčkem - výstava 2012Egon se svojí paničkou ve výstavním kruhu - říjen 2012
V závěrečných soutěžích Klubové výstavy byly předávány poháry nejlepším jezevčíkům.
Pohár pro nejlepšího hladkosrstého jezevčíka 2012Pohár s věnováním - říjen 2012
28. 10. se jako každoročně uskutečnila Klubová výstava jezevčíků, ze které si DARLA Z RAHOLIN odnesla ocenění V2, res CAC.
Darla z Raholin (Deborka)Deborka
29. 9. se na Národní výstavě v Brně ve výstavním kruhu třídy štěňat poprvé představila EDINA od LEDNÉHO POTOKA, kde získala ocenění VN1, a krásný posudek. Děkujeme majitelce za předvedení a gratulujeme!
Edina od Ledného potokaEdinka - Brno 2012Edina s maminkou FidorkouEdinka na výstavě v Brně 2012
Ve dnech 18. 8. - 19. 8. na dvoudenní Mezinárodní výstavě v Bratislavě získala DARLA z RAHOLIN (DEBORKA) v obou dnech ocenění V1, CAC a 1x res. CACIB, pes z našeho odchovu BIX od LEDNÉHO POTOKA si z obou výstavních dnů odvezl ocenění V1, CAC, CACIB a res. CACIB. Gratulujeme!
Darla z Raholin (Deborka)Bix od Ledného potoka
Na tábor se za námi přijel podívat náš nejmladší odchov - pětiměsíční EGON od LEDNÉHO POTOKA. Při výcviku psů v lese měl možnost zkusit jít po šlapané stopě černé zvěře a ukázalo se, že je velice nadějný - prošel celou stopu se zájmem a tak se on i jeho páníčci už těší na tábor v roce 2013!
Egon - Valdík srpen 2012Egon od Ledného potoka - 5 měsíců
V posledním srpnovém týdnu jsme se zúčastnili dalšího výcvikového tábora - opět na Šumavě v Kdyni. Výcvik byl tentokrát zaměřený na BZH - barvářské zkoušky honičů. Výcviku a společného pobytu s námi se zúčastnil i pes z našeho odchovu ARAMIS od LEDNÉHO POTOKA, příjemnou atmosféru tábora si užíval i bratr naší DEBORKY (DARLY z RAHOLIN) černopálený pes WASTL (DIESEL z RAHOLIN). Naše celotýdenní snažení bylo završeno zkouškami, na kterých jsme se s DEBORKOU umístili v 1. ceně s počtem bodů 214, ARAMIS skončil ve 2. ceně s počtem bodů 89.
Vyhlášení výsledků zkoušek BZHAramis s páníčkem - BZH srpen 2012Deborka - předávání diplomuSbor rozhodčích BZH 2012Čekání v leseAramis srpen 2012Sourozenci odpočívajíSpolečný aport - Debie, Wastl
10. 7. jsme na vštívili EGONA - pejska z našeho posledního vrhu "E". Jsou mu 3 měsíce, roste jako z vody a je v neustálém pohybu. Bylo velice obtížné ho vyfotografovat. Je u svých páníčků šťastný - z toho máme největší radost.
Egon (Valdík) - 3 měsíceEgonek (Valdík) se svojí paničkou
Večery na táboře byly ve znamení posezení u ohně někdy se společným programem, většinou však s inividuální společenskou zábavou a hlavně s dobrou atmosférou.
Táborové večeryVečery na táboře
Ve volných chvílích táborového pobytu jsme často chodili plavat do rybníka. Deborka je vášnivý plavec a aportér, přinášení předmětů z vody jí dělá velkou radost.
Debinka - aportérDebinka v pytli po koupání v rybníce
V prvním červencovém týdnu jsme se již tradičně zúčastnili výcvikového tábora jezevčíků v krásné a malebné krajině Šumavy. Bydlelo se opět v chatové osadě Hájovna na okraji městečka Kdyně a cvičit na barvářské zkoušky se jezdilo do honitby v Kolovči. Nácvik norování probíhal ve vesničce Chocomyšl. Počasí nám letos přálo - nebyla horka, v noci často sprchlo a přes den bylo příjemné teplo. V závěru táborového pobytu se konaly barvářské zkoušky - BZ - a zkoušky z norování - ZN - na kterých mohli pejskové ukázat svoje vlohy a vše, co se za týden naučili.
My jsme se s DEBORKOU (Darlou z Raholin) zúčastnili barvářských zkoušek, kde jsme uspěli v I. ceně s počtem bodů 110 . Celkově jsme se umístili na druhém místě.
Barvářské zkoušky 2012 - ranní nástupBZ - nástupLosováníPo úspěšných zkouškáchPředávání diplomůSbor rozhodčích a tři nejúspěšnější účastníci zkoušekVyhlašování výsledků zkoušek
10. 6. jsme dostali fotky psa z našeho odchovu, který žije ve Švýcarsku. BERT od LEDNÉHO POTOKA se nám po delší době představil jako hezký a dobře stavěný pes. Jeho fotografie nám udělaly radost!
Bert od Ledného potoka - 3 rokyBert od Ledného potoka - 3 roky
9. 6. se DARLA z RAHOLIN (Deborka) zúčastnila Krajské výstavy v Rokycanech, kde získala krásné ocenění V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a dva poháry.
Deborka - V1 Vítěz třídy - Krajská výstava Rokycany 2012Debie - V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz 2012Deborka se svými poháry
26. 5. na výstavě v Litoměřicích jsme s DARLOU z RAHOLIN zíslali ocenění V1, CAC. Výstavy se zúčastnily také naše dva odchovy - ARAMIS od LEDNÉHO POTOKA, který dostal ocenění VD1 a BIX od LEDNÉHO POTOKA, který si odnesl známku V2, res.CAC.
Všem gratulujeme!
DARLA z RAHOLIN - V1, CACDARLA z RAHOLIN - V1, CACBIX od LEDNÉHO POTOKA - V2, res.CACBIX od LEDNÉHO POTOKA - V2, res.CACARAMIS od LEDNÉHO POTOKA - VD1ARAMIS od LEDNÉHO POTOKA - VD1
Naposledy se štěňátka vyfotografovala při předávání už se svými novými majiteli.
Edison s paničkamiEdina s páníčkyEgon s páníčkyEgina s Viktorkou
Osmý týden skončil a štěňátka se chystají do svých nových domovů.
Přejeme jim hodně štěstí na startu do jejich nového života, hodně radosti a vzájemné lásky s jejich novými "páníčky"!
Poslední společné krmeníFidorka se štěňátky před jejich odchodem do nových domovůPoslední společné fotoPřed odchodem do nového životaSourozenci
Osmý týden - štěňátka hodně vyrostla, vyspěla a osamostatnila se. Čas jejich spánku a odpočinku se značně zkrátil, přibylo hraní, vzájemné škádlení, aktivní poznávání všeho nového. Fotografování v klidu - v postoji - jim dělalo velké potíže.
Edison v postojiEdina v postojiEgon v postojiEgina v postoji
Všechna štěňata krmíme přirozenou stravou BARF (viz složka Odkazy - syrová výživa BARF, krmení aneb BARF u nás). Už sedmitýdenní štěňata si poradí se syrovým kuřecím křídlem.
Edina a kuřecí křídloEdina 7 týdnůEdison s kuřecím křídlemEdison 7 týdnůEgina a kuřecí křídloEgina 7 týdnůEgon si pochutnává na kuřecím křidélkuEgon 7 týdnů
Sedmý a poslední týden našich štěňátek - všechna byla očkována, tetována, znovu odčervena a shledána zdravými. Díky hezkému a teplému počasí mohou být štěňata celý den venku, kde se zdokonalují v pohybu a kde získávají nové zkušenosti do života.
Číhající EgonEdinka v zamyšleníEdison s květinouEginka se zlobí
! MÁME VOLNÉHO JEŠTĚ JEDNOHO PEJSKA !
Egon - 5 týdnůEdison - 5 týdnů
Šestý týden našich štěňátek právě skončil. Každé z nich je jiné nejen vzhledem, ale také svým projevem a povahou. Edison a Edina jsou oba výrazné osobnosti, velice hlasitě a důrazně projevují svá přání a potřeby. Egon a Egina jsou ve svém projevu mírnější, o "své" si říkají klidněji zato důsledně a vytrvale.
Všechna jsou hravá, mazlivá, bystrá a pohotová.
Edison v zamyšleníEgon v soustředěníEdina s EginouSourozenecké škádleníTrochu mlíčka před spanímSpolečné spinkáníV pelíškuVšichni spí
5. 5. na Mezinárodní výstavě v Praze - v Letňanech dostala DARLA z RAHOLIN (Deborka) ocenění V3 a BIX od LEDHÉHO POTOKA (náš odchov) získal ocenění V1, CAC, res. CACIB. Jeho majitelce gratulujeme a děkujeme za dobré předvedení.
Bix v  LetňanechDarla z Raholin - V3
Pátý týden života štěňátek se nesl ve znamení jejich velkého rozvoje jak fyzického, tak psychického. Potřeba spánku se zkracuje, štěňata se pohybují stále lépe a rycheji, zajímají se o všechno kolem sebe, podnikají stále delší "výzkumné výpravy". I když se vydatně posilují jídlem z misky, pořád jim chutná i mlíčko od maminky. Nakonec zmoženi svými činnostmi usínají společně v pelíšku.
Zkoumání okolíMalý průzkumníkSamostatné krmeníKrmeníPosilující spánek
Během prvního květnového víkendu, který byl provoněný kvetoucí přírodou, sluncem a teplem jsme oslavili 2. narozeniny DARLY z RAHOLIN (Deborky), 6. narozeniny ELSY od MÁRFYHO (Ronny - zakladatelky našeho chovu) a 3. narozeniny BIXE od LEDNÉHO POTOKA - našeho odchovu. Všem jsme upekli narozeninový dort, který ihned po fotografování "zmizel ze světa".
DARLA z RAHOLIN - DeborkaELSA od MÁRFYHO - RonnyBIX od LEDNÉHO POTOKABIX se svoji matkou FIDORKOU od MÁRFYHOBix, Fidorka, Ronny, DebieVšichni oslavenci s dortemŠtěňata, oslavenci a dortSpolečná likvidace dortu
Čtvrtý týden života štěňátek je za námi. Během krásných teplých dnů, které tak náhle přišly, si všechna štěňata doslova užívala tepla, sluníčka a zelené přírody. Dostala také ochutnat "psí narozeninový dort", kterým jsme oslavili hned několikery narozeniny našich pejsků i jednoho našeho odchovu.
Odpočinek venkuSnídaně v trávěNarozeninový dort nám také chutnáFidorka se svými štěňátky
26. 4. oslavila naše mladá fena DARLA z RAHOLIN (Deborka) svoje druhé narozeniny. Přejeme jí do dalšího života hodně výstavních i pracovních úspěchů.
DARLA z RAHOLINDARLA z RAHOLIN
Štěňátka už mají také svá jména. Všechna jsou od písmene "E".
Edison, Edina
Edison - 3 týdnyEdina - 3 týdny
Egon, Egina
Egon - 3 týdnyEgina - 3 týdny
Třetí týden života štěňátek uběhl ve znamení jejich velkého růstu a rozvoje - všechna už se dívají na svět, vnímají jeden druhého, slyší se, začínají vrčet a hrát si. Také zjišťují, že jsou i jiné dobroty, než je maminčino mlíčko - přikrmují se velice zdatně.
Třítýdenní štěňataŠtěňata 3 týdnyKrmení třítýdenních štěňatŠtěňata vrh E
Nejlepší zábavou štěňátek je spaní. Když je v pelíšku pěkně teplo a bříško je nakrmené, není nic hezčího.
Únava po krmeníSpinkání je zábava
Když se štěňátka dostatečně napijí, usnou u maminky nebo jeden s druhým.
Maminka se štěňátkemJeden přes druhého
Druhý týden života štěňátek je ve znamení stále se střídajícího krmení a spaní.
KrmeníKrmení a spaní
Takto vypadají naše štěňata druhý den po porodu - přibývají na váze a rostou. Fidorka se o ně vzorně stará a všem se daří dobře.
Rodinná siestaFidorka se štěňaty
2. 4. SE NAŠÍ FIDORCE NARODILA ČTYŘI ŠTĚŇATA - dva psi a dvě fenky. Všichni jsou zdraví a štěňata se mají k světu.
K odběru budou v prvních červnových dnech!
První štěňátko je na světěMáme čtyři štěňátka
FIDORCE zbývá už jen několik dní do porodu, přesto je stále čilá, aktivní a při chuti.
Fidorka v očekávám štěňátekFidi několik dní před porodem
2.3. BYLA NA SONU POTVRZENA BŘEZOST NAŠÍ FIDORKY!
Předpokládaný vrh "E" bude v prvních dubnových dnech. Na štěňata bereme předběžné záznamy a vážní zájemci si budou moci sami vybrat pro štěňátko jméno.
14. 2. oslavila naše fena FIDORKA od MÁRFYHO svoje páté narozeniny. Přejme jí i nám všem, aby její nedávné nakrytí bylo úspěšné a aby odchovala další vrh krásných štěňátek.
FIDORKA od MÁRFYHOFIDORKA od MÁRFYHO
26.2. Speciální výstava jezevčíků Plzeň - Peklo: Této výstavy se zúčastnil také pes z našeho nejmladšího odchovu DORIAN od LEDNÉHO POTOKA a odnesl si krásné ocenění V2, prošel bonitací a stal se KANDIDÁTEM CHOVU. DARLA z RAHOLIN obdržela ocenění V1,CAC a BIX od LEDNÉHO POTOKA získal V1,CAC a titul Vítěz speciální výstavy! Blahopřejeme a děkujeme majitelce za výborné předvedení.
Deborka V1, CACBix - Vítěz spec. výstavy jezevčíku 2012 PlzeňBix od Ledného potoka a Darla z RaholinBix, Darla a DorianDorian od Ledného potoka se svojí matkou Elsou od Márfyho (Ronny)
V prvních únorových dnech byla nakryta naše fena FIDORKA od MÁRFYHO psem VALDÍKEM z POSCHINGERU. Předpokládaný vrh - začátkem dubna.
FIDORKA od MÁRFYHOVALDÍK z POSCHINGERU
4. a 5. února jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy DUOCACIB v Brně. První den DARLA z RAHOLIN v silné konkurenci vyhrála třídu a získala ocenění V1,CAC. Druhý den jsme ve stejné konkurenci dostali ocenění V3.
BIX od LEDNÉHO POTOKA - náš odchov - si po oba dny odnesl ocenění V1,CAC. Gratulujeme! Výstavy se s námi zúčastnil i DIESEL z RAHOLIN - bratr naší Darly, který také dostal ocenění V1,CAC.
Bix, Wastl, Debie všichni V1,CAC - Brno DUOCACIB 2012
1. 2. oslavil další náš vrh - tentokrát vrh "D" svoje první narozeniny. I těmto pejskům přejeme krásný a naplněný "psí" život ve společnosti svých páníčků a hodně úspěchů pracovních i výstavních.
Ronny se štěňátky
15. 1. oslavil svoje druhé narozeniny náš vrh začínající písmenem "C". Přejeme všem pejskům i jejich páníčkům hodně spokojenosti a vzájemné radosti a lásky.
Fidorka se štěňátky
12. 1. oslavil náš první vrh "A" už svoje třetí narozeniny. Všem přejeme krásný a dlouhý život po boku svých páníčků!
Ronny se svými dětmi
Při lednovém pobytu v Brně jsme navštívili fenu z našeho odchovu "B". BELLA od LEDNÉHO POTOKA, která zde žije, se nám představila jako milá, kamarádská fenečka, na které je vidět, že miluje svoje páníčky a oni milují ji. Návštěva nám udělala radost!
BELLA od LEDNÉHO POTOKABELLA od LEDNÉHO POTOKA
7.1. Hned v prvních dnech nového roku jsme se s DARLOU z RAHOLIN (Deborkou) zúčastnili Hanácké národní výstavy Olomouc, která se tentokrát - z důvodu rekonstrukce olomouckého pavilonu Flora - konala na výstavišti v Brně. Odnesli jsme si odtud krásné ocenění V1,CAC.
DARLA z RAHOLIN (Deborka) -  Brno - leden 2012DARLA z RAHOLIN (Deborka) -  Brno - leden 2012