Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků OD LEDNÉHO POTOKA

Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků
OD LEDNÉHO POTOKA

Novinky

Novinky

Letošní vánoce byly opět ve znamení červených mašlí, fotografování, netrpělivého očekávání a psích dobrůtek pod stromečkem.
Deborka - vánoce 2011Fidorka - vánoce 2011Ronny - vánoce 2011Naše holky o vánocíchPsí dobrůtky pod vánočním stromečkem
5.11. se DARLA z RAHOLIN (Deborka) zúčastnila Mezinárodní výstavy v Praze - Letňanech, odkud si odnesla krásné ocenění V1, CAC, res.CACIB.
BIX od LEDNÉHO POTOKA na stejné výstavě získal ocenění V1, CAC. GRATULUJEME!.
Darla z Raholin  V1, CAC, res. CACIBBix od Ledného potoka V1, CAC
Dostali jsme zprávu, že pes z našeho odchovu CLIFF od LEDNÉHO POTOKA složil barvářské zkoušky honičů BZH v I. ceně s počtem bodů 236 a titulem CACT, III. místo ze 17ti psů!
Majitelům a vůdci GRATULUJEME!.
Cliff od Ledného potoka BZH 2011CACTdiplom
28. 10. složila DARLA z RAHOLIN (DEBORKA) zkoušky vloh - ZV ve II. ceně s počtem bodů 148, hlasitost na stopě 4.
Ranní nástup na zkouškyZahájení zkoušekVyhlašování výsledkůPředávání diplomůZávěr zkoušekUkončení ZV
11.9. na Speciální výstavě jezevčíků v Jevíčku dostala DARLA z RAHOLIN ocenění VD a BIX od LEDNÉHO POTOKA ocenění V1 CAC.
10. 9. na Oblastní výstavě v Mýtě u Rokycan dostala DARLA z RAHOLIN (Deborka) ocenění V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz. BIX od LEDNÉHO POTOKA získal na této výstavě stejné ocenění - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz.
Darla z Raholin - V1. vítěz třídy, Oblastní vítězBix od Ledného potoka - V1, vítěz třídy, Oblastní vítěz
A opět výcvikový tábor - zaměřený tentokrát na BZH (barvářské zkoušky honičů) - probíhal ve dnech 29.8. - 4.9. ve stejném místě jako tábor červencový. Počasí nám přálo ke spokojenosti pejsků i jejich vůdců. Trénovala jsem s naší fenou FIDORKOU od MÁRFYHO. V závěru tábora jsme složily zkoušky BZH v I. ceně a s počtem bodů 234 jsme se umístili na 3. místě z 18ti psů.
Před zkouškamiZahájení zkoušek BZHVyhlašování výsledkůVyhodnocení zkoušekPředávání diplomůSpolečné foto na závěr
28. 8. Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi - DARLA z RAHOLIN získala ocenění V2. Této výstavy se zúčastnil také BIX od LEDNÉHO POTOKA - byl oceněn známkou V1, CAC a pes z našeho nejmladšího odchovu DORIAN od LEDNÉHO POTOKA, který si odnesl krásné ocenění VN1.
Dorian od Ledného potokaDorian - Mladá Boleslav  2011Darla z Raholin V2 Mladá Boleslav 2011Bix od Ledného potoka - V1, CAC Mladá Boleslav 2011
Ve dnech 20. - 21.8. jsme se s naší mladou fenou DARLOU z RAHOLIN zúčastnili dvoudenní Mezinárodní výstavy psů v Bratislavě, kde jsme po oba dva dny dostali ocenění V1,CAC a máme tak nakročeno k získání titilu Champion Slovenska v příští výstavní sezóně.
Deborka  V1, CAC Bratislava 2011DebinkaDebieDeborka V1, CAC Bratislava
Výcvikového tábora se od nás zúčastnila celá smečka - naše tři feny - ELSA od MÁRFYHO (RONNY), FIDORKA od MÁRFYHO a DARLA z RAHOLIN (DEBORKA), tři psi z našeho odchovu ARAMIS, BIX a CLIFF od LEDNÉHO POTOKA a DIESEL z RAHOLIN - bratr naší Deborky. Všem jsme pořídili společné foto.
zleva Aramis, Diesel, Fidorka, Ronny, Deborka, Cliff, BixNaše psí smečkaPózování na fotkuAramis, Diesel, Fidorka, Ronny, Deborka, Cliff, BixKolektivní fotoSpolečné focení je někdy nuda
V prvním červencovém týdnu jsme se i letos zúčastnili výcvikového tábora pro jezevčíky - letošní ročník byl 10. jubilejní a konal se již tradičně na Domažlicku v krásném prostředí Chodska, v honitbě Koloveč. Tentokrát jsme bydleli v chatkách rozmístěných na louce u lesa na okraji městečka Kdyně. I letošní tábor byl hojně zastoupený jezevčíky všech rázů a osrstění - sešlo se jich tu na šedesát.
Z naší chovatelské stanice od LEDNÉHO POTOKA sem přijeli hned tři zástupci - ARAMIS, BIX a CLIFF. Zkoušky v závěru pobytu skládal ARAMIS - BZ II,c. (89 b.) a CLIFF - BZ I.c. (113 b.) celkově 2. místo. BIX byl letos pouze účastníkem tábora - svůj loňský úspěch - Vítěz zkoušek - přenechal jinému psovi.
Aramis ověřuje zvěřPřed zkouškamiPředávání diplomůPři vyhlašování výsledkůRadost a uvolnění po zkouškáchSpolečně foto na závěr zkoušekZahájení zkoušekRáno při nástupuPřed zkouškamiGratulace a předávání diplomuI. cena a celkově druhé místoZávěrečné společné foto
Dostali jsme zprávu, že pes z našeho odchovu CLIFF od LEDNÉHO POTOKA složil ZN s plným počtem bodů 84, rychlost 11s.
SPLNIL TÍM PODMÍNKY CHOVNOSTI! Cliffovi a jeho vůdci GRATULUJEME!
Cliff od Ledného potokaDiplom - ZN
19. 6. WUT – SVĚTOVÁ VÝSTAVA JEZEVČÍKŮ
DARLA z RAHOLIN (DEBORKA)
uspěla velice hezky – v početné konkurenci 14ti fen dostala ocenění V (výborná).
Darla z Raholin - WUT 2011
BIX od LEDNÉHO POTOKA v konkurenci 9ti psů dostal ocenění V4.
Bix od Ledného potoka - WUT V4
DORIAN od LEDNÉHO POTOKA ve třídě štěňat dostal o cenění VN1 a opět krásný posudek.
WUT 2011 - Dorian od Ledného potoka
18. 6. KLUBOVÁ VÝSTAVA JEZEVČÍKŮ
DARLA z RAHOLIN (DEBORKA)
získala ocenění V (výborná). Ve třídě mladých byla velmi silná a početná konkurence - sešlo se zde 16 fen.
BIX od LEDNÉHO POTOKA dostal v pracovní třídě ocenění V (výborná).
Poprvé se na výstavě představil ve třídě štěňat další pes z našeho odchovu DORIAN od LEDNÉHO POTOKA, odnesl si krásný posudek a ocenění VN1.
Darla z RaholinPosuzování v kruhuDorian od Ledného potoka
Po dlouhé době se s námi opět potkal pes z našeho odchovu CARO od LEDNÉHO POTOKA. Je hezký, velký, čistě tmavočerveného zbarvení a výborných loveckých pudů.
červen 2011 - Caro od Ledného potokaCaro od Ledného potoka - červen 2011
Po návratu z klatovské výstavy následovalo společné fotografování celé naší psí smečky s úspěšnou Deborkou.
Diesel a Darla z Raholin - oba CAJCÚspěšní sourozenci Darla a Diesel z RaholínSpolečné fotoCelá naše smečka - Fidorka se synem Bixem, sourozenci Darla s Dieslem,Ronny
4.6. na Národní výstavě v Klatovech byla DARLA z RAHOLIN (DEBIE) velice úspěšná - dostala ocenění V1 CAJC, BOJ a v odpoledních soutěžích si vyběhala ocenění II.BIG JUNIOR.
BIX OD LEDNÉHO POTOKA si odnesl ocenění V2, res. CAC.
Oběma gratulujeme!
Debinka CAJC, JBOB, BIG Junior II.Darla CAJC, JBOB, BIG Junior II.Darla z Raholin - Klatovy 2011 - II. BIG JUNIORKlatovská výstavaKlatovy - Bix od Ledného potoka V2, res. CAC
Čtyřměsíční DORA z našeho posledního vrhu je velmi čilá, je stále v pohybu, bylo náročné ji vyfotografovat. Její matce ELSE od MÁRFYHO (RONNY) byla spíše na obtíž, nechtěla si s ní vůbec hrát.
Dora v pohybuDorinkaDorinka a její loužičkaMaminka ji nechce
Navštívili jsme psa z našeho vrhu "C" - COUDYHO. Je z něj statný pes se silnými loveckými pudy.
CoudyCoudy 2011Coudy ve střehuCoudy ve výstavním postoji
Po delší době jsme dostali fotografie BERTA z našeho odchovu, který žije ve Švýcarsku.
Nedávno oslavil svoje 2. narozeniny, stal se z něj hezký pes.
2 roky BertBert 2 roky
21. 5. na Národní výstavě v Litoměřicích dostala DARLA z RAHOLIN (DEBIE) ocenění VD a krásný bonitační kód se samými pozitivy 0b/ALRZ/5
Debinka v LitoměřicíchDebie - výstavní postoj
14. 5. složil také ARAMIS od LEDNÉHO POTOKA úspěšně zkoušky vloh - ZV v I. ceně s počtem bodů 180 a splnil tím podmínky chovnosti! Aramisovi a jeho vůdci Jaroslavu Tomáškovi gratulujeme!
Aramis v zimním slunciAramis a jeho pán po úspěšných ZV
4.5. oslavila zakladatelka našeho chovu ELSA od MÁRFYHO (RONNY) svoje 5. narozeniny.
Elsa od Márfyho - RonnyRonny - 5. narozeniny
7.5. složil CLIFF od LEDNÉHO POTOKA zkoušky vloh - ZV v I. ceně a s plným počtem bodů 188. Cliffovi a jeho vůdci Adamu Řehořovi gratulujeme!
Cliff po úspěšných zkouškách vloh 2011
29.4. - 1.5. jsme s DARLOU Z RAHOLIN (DEBINKOU) a jejím bratrem DIESLEM Z RAHOLIN (WASTLEM) navštívili víkendový výcvikový tábor jezevčíků zaměřený na ZV - zkoušky vloh. Již II. ročník tohoto výcvikového tábora se konal na zámku BŘEZINA U ROKYCAN a v jeho přilehlých honitbách, které nám propůjčil majitel panství HRABĚ ZDENĚK STERNBERG. Výcviku se již tradičně ujali výcvikáři Katka Benediktová a Petr Kalaš. Počasí nám přálo a pejskům se dařilo.
Wastl a Debie s paničkoujezevčíci na výcviku ZV - zámek Březina 2011výcvikový tábor ZV Březina 2011ZV - Březina 2011
23. 4. se zúčastnil BIX od LEDNÉHO POTOKA a DARLA z RAHOLIN Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. BIX získal ocenění V2 res. CAC a DARLA v silné konkurenci získala ocenění V4. Oběma pejskům i jejich majitelům gratulujeme !
Bix od Ledného potokaDarla z Raholin (Debora)
Po delší době se nám na fotografiích opět představil pes Arco z našeho prvního vrhu. Je moc hezky zbarvený.
Arco jaro 2011Arco v postojijaro 2011 - Arco
Naše štěňátka z vrhu "D" se svými novými páníčky.
Dorian se svojí novou paničkouDorinka se svým novým páníčkem
A nakonec poslední fota celé naší psí smečky - maminky Ronny, tety Fidorky a vychovatelky Deborky našich štěňátek vrhu "D". Štěňátkům přejeme hodně štěstí do života a jejich novým "páníčkům" mnoho radosti ze svých čtyřnohých kamarádů.
Celá naše psí smečkaFidorka, Dorian, Dorinka, Ronny, DeborkaVšichni společněNaši psíčkové
30. 3. Poslední společné fotografie štěňátek s jejich maminkou Ronny.
Ronny a její dětiDora a DorianRonny se štěňátkyRonny s dětmi
29. 3. Poslední - 8. týden Doriana a Dory v jejich rodném domově. Obě štěňata vyrostla do krásy, jsou očkovaná, tetovaná a připravená na cestu do nového života ke svým novým majitelům, kteří se na ně už těší.
Dora - 8 týdnůDorian - 8 týdnůSourozenciV zaujetí
22. 3. Uběhl 7. týden života štěňátek - Doriana a Dorinky. Kromě toho, že v bdělém stavu jsou stále v pohybu, mají moc rádi i klidné chvilky se svojí maminkou Ronny. Ta jim občas dovolí, aby se od ní napili mlíčka, které jim stále velice chutná.
Dorian v pohybuDorinka v pohybuPoslední chvilky s maminkouMaminčino mlíčko stále chutnáRonny se svými dětmiU maminky je hezkyStále při chuti
Pokud to počasí dovolí, nejraději si hrají venku.
Štěňata venkuDora pozoruje okolíDorian na výzkumné výpravěMladší se učí od staršíDeborka s Dorinkou
15. 3. Štěňátkům je 6 týdnů. Velice dobře se orientují v prostoru, na zapískání přibíhají, jejich hry jsou stále hlučnější, vynalézavější a zároveň náročnější pro okolí.
Společné hryVelcí i malí si hrajíVšichni si hrajíV košíku na prádlo je hezky
Spánek však netrvá dlouho a opět jsou připraveni k objevování všeho nového.
Dorinka se vyspalaPo probuzeníVyspali jsme se v domečku
Když si štěňátka dosytnosti vyhrají, usínají únavou.
Nabíráme sílyÚnava po hře venku
8.3. Uběhlo prvních 5 týdnů života štěňátek. Jejich obzor se pomalu rozšiřuje - čím dál obratněji vylézají ze svého pelíšku a dožadují se her a "výzkumných výprav" za hranice pro ně vymezeného prostoru. S objevováním všeho nového jim ochotně pomáhá naše desetiměsíční fena Deborka za pečlivého dozoru matky štěňátek Ronny.
Teplé březnové odpolednePoprvé venkuPrvní výběh venRonny hlídá svoje štěňátkaHraní v pelíškuDebinka a DorianDeborka s Dorinkou
27. 2. Na klubové výstavě jezevčíků v Plzni jsme měli hojné zastoupení našich odchovů.
BIX od LEDNÉHO POTOKA získal ocenění V1 CAC a splnil tím podmínky pro přiznání titulu JUNIOR CHAMPION CZ.
Bix od Ledného potoka
ARAMIS od LEDNÉHO POTOKA se poprvé prezentoval na výstavě, dostal ocenění VD, absolvoval bonitaci a stal se KANDIDÁTEM CHOVU.
Aramis v zimním slunci
ALBERT od LEDNÉHO POTOKA si v silné konkurenci odnesl ocenění V2 res. CAC.
Albert od Ledného potoka
CLIFF od LEDNÉHO POTOKA byl oceněn známkou V4, absolvoval bonitaci a stal se KANDIDÁTEM CHOVU.
Cliff na sluníčku
Všem pejskům gratulujeme k úspěchu a jejich majitelům děkujeme za hezké předvedení.

Štěňátkům jsou 4 týdny, rostou velice rychle a maminčino mlíčko už jim nestačí. Jak si poradili s prvním krmením je vidět na fotografiích.
Dorian - první krmeníDora - první krmení
20. 2. Štěňátkům budou zítra tři týdny. Během té doby stihla prokouknout na svět oběma očima, byla odčervena, absolvovala první stříhání drápků a začínají se nesměle pohybovat ve svém pelíšku. Mají celý repertoár zvuků od volání o pomoc, když hned nenacházejí maminčino mlíčko, až po zvuky, které nápadně připomínají vrčení a štěkání. Maminka je stále plně kojí a štěňátkům to svědčí - obě váží přes 1000g. Také už mají svoje jména - DORIAN a DORA.
Dorian - 3 týdnyDora - 3 týdnyDora - 3 týdnyDorian - 3 týdny
Dne 14. 2. oslavila FIDORKA OD MÁRFYHO svoje 4. narozeniny.
Fidorka - vánoce 2010
Štěňátka mají první týden života za sebou, rostou jako z vody a zdvojnásobila už svoji porodní váhu.
Vedle sebeSourozenecké objetíSpolečný spánekJeden přes druhéhoHolčičkaChlapeček
První dny života
Psí rodinkaSpánek po krmeníSpolečné spočinutí
1.2.2011 se ELSE (Ronny) od MÁRFYHO narodila dvě štěňátka - červená fenka a černopálený pejsek.
Otcem je HAK z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY.
První chvíle životaOčista po narozeníPrvní štěňátko je narozenéOdpočinek po narozeníSpolečný odpočinekRonny po porodu
Dne 15. 1. oslavil svoje 1. narozeniny odchov vrhu „C“,všem pejskům i jejich majitelům přejeme mnoho úspěchů na poli výstavním i pracovním a hodně společných chvil naplněných vzájemnou radostí.
Poslední chvilky s maminkou
8. 1. na Národní výstavě v Olomouci získala DARLA z RAHOLIN (Deborka) ocenění N1 a BIX od LEDNÉHO POTOKA ocenění V2 res. CAC.
Všem gratulujeme!
Debinka -  Olomouc - leden 2011Bix - Olomouc - leden 2011