Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků OD LEDNÉHO POTOKA

Chovatelská stanice hladkosrstých standardních jezevčíků
OD LEDNÉHO POTOKA

Novinky

Novinky

Na sonu byla potvrzena březost ELSY od MÁRFYHO (Ronny). Narození štěňat očekáváme začátkem února !
!!! NA ŠTĚŃÁTKA BEREME ZÁZNAMY !!!
Vánoce 2010 a Nový rok 2011
Vánoce 2010Fidorka - vánoce 2010Nový rok 2011
17. 11. na závěr pracovní sezóny letošního roku složil BIX od LEDNÉHO POTOKA svoji další zkoušku - tentokrát z norování - ZN s počtem bodů 81. Splnil tím podmínky chovnosti Klubu chovatelů jezevčíků ČR. Pes žije, je uchovněný a registrovaný v Německu. U nás je nabízen jako zahraniční krytí.
Předávání diplomůPo úspěšných zkouškáchZkoušky z norování -  ZN
24. října na Klubové výstavě jezevčíků v Letňanech získala DARLA Z RAHOLIN ve třídě štěňat známku VN2. Ve výstavním kruhu se potkala se svojí sestrou DAKOTOU, která jí konkurovala a byla oceněna známkou VN1.
BIX OD LENÉHO POTOKA dostal v silné konkurenci známku V3.
Všem gratulujeme!
Vlevo Dakota, vpravo DarlaBix od Ledného potoka - Letňany
S HONEY se setkaly také naše feny RONNY, FIDORKA a DARLA.
Darla a HoneyHoney s dcerou DarlouFidorka s Ronny, Darla, HoneyFidorka, Ronny, Darla a Honey
Na zkouškách vloh se potkali BIX a ARAMIS OD LEDNÉHO POTOKA s HONEY Z VAVŘINEČSKÉ HÁJOVNY - matkou naší DARLY Z RAHOLIN.
Bix, Honey, AramisHoney, Bix
O týden později složil BIX OD LEDNÉHO POTOKA úspěšně ZV
(zkoušky vloh). Gratulujeme!
Zkoušky vloh - BixVyhlášení výsledků zkoušekPo úspěšných zkouškách
V prvním říjnovém víkendu jsme si udělali s našimi kamarády - ARAMISEM, BIXEM a jejich páníčky výlet do Loučeně u Nymburka.
Kromě krásného zámku a zámeckého parku je v okolních honitbách dost drobné zvěře. Zde mohla naše početná psí smečka (celkem pět jezevčíků) rozvíjet svoje vlohy, nadšeně slídit a prohánět zajíce.
Jak takové slídění může také někdy dopadnout, je vidět na fotografiích.
Jak může dopadnout slídění se psyPsům jde slídění lépe než jejich pánůmVýlet na LoučeňV loučeňském parkuPo slídění následovalo krmeníSpeciální zábal po očistné proceduřeZámek na LoučeniJedno z mnoha bludišť zámeckého parku
Začátkem měsíce záři se uskutečnil ještě jeden výcvikový tábor - tentokrát se zaměřením na BZH (barvářské zkoušky honičů). Probíhal proti červencové "megaakci" v komorním složení. Tábora jsme se zúčastnili ve složení: BIX OD LEDNÉHO POTOKA a ELSA (Ronny) OD MÁRFYHO, kteří cvičili a malá DARLA Z RAHOLIN je úspěšně napodobovala. Na konci pobytu se konaly zkoušky. BIX je složil v I. ceně s vysokým počtem bodů 244 a ELSA se umístila ve II. ceně také s vysokým s počtem bodů 236 (pokazila jednu disciplínu, která ji poslala do druhé ceny). Měli jsme krásné, slunečné počasí a výbornou atmosféru.
Odpočinek v leseChůze po barvěNácvik šlapané stopyRonny na výcvikovém táboře BZHPřed zkouškamiV den zkoušekRonny s divočákemČekání na nácvik disciplínBix před zkouškamiVyhlášení výsledků BZH
28. 8. jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi.
Poprvé se tam představila naše DARLA Z RAHOLIN (Deborka), získala ocenění VN1 a krásný posudek. BIX OD LEDNÉHO POTOKA dostal ocenění V2. Setkali se zde také sourozenci vrhu "D" Z RAHOLIN - DAKOTA, DIESEL a DARLA. Na společném fotu jim to spolu sluší.
sourozenci Dakota,Diesel,DarlaDakota, Diesel, Darla
V srpnu jsme trávili několik společných dnů s BIXEM z našeho odchovu, labradorem BENEM a DIESLEM z RAHOLIN - bráškou naší nové psí holčičky DARLY z RAHOLIN. Spolu s našimi fenami ELSOU, FIDORKOU A DARLOU je to už pořádná smečka. Že bylo veselo a chvílemi i rušno, je vidět z fotografií.
Bix, Darla, DieselSourozenecké škádleníDarla a Diesel - nerozluční kamarádiRonny, FidorkaRonny, Darla, Fidorka, Bix, Diesellabrador Ben, Ronny, Darla, Fidorka, Diesel
Půlroční CARO z našeho posledního odchovu je stále krásnější.
Caro - 6 měsícůCaro - 6 měsíců
Letošní tábor jezevčíků se opět vydařil, měli jsme krásné počasí, všichni pejskové i jejich páníčci pracovali s nadšením a po celou dobu pobytu mezi účastníky vládla příjemná atmosféra.
Jako každoročně i letos jsme na závěr pořídili společné foto.
Příští ročník bude jubilejní - Desátý - již teď se moc těšíme a děkujeme Daně Hájkové, že tyto akce pro naše pejsky po celá ta léta pořádá.
Dana Hájková - duchovní vůdce a organizátor tábora jezevčíkůTábor jezevčíků 2010
Na letošním táboře se potkali čtyři psi z našich odchovů - ARAMIS, ARCO, BIX a CLIFF. Setkání nás velice těšilo.
AramisArcoBixCliff
Na tábor v Zeleném háji nás přijel navštívit CLIFF - pes z našeho posledního vrhu. O několik dní později za námi přijel také bratr Aramise ARCO. S oběma jsme strávili hezké chvíle.
Fidorka se svým synem CliffemAramis, Bix, Fidorka, Ronny, CliffFidorka a Ronny se svými dětmi a jejich páníčkyRonny a její synové Arco a Aramis
Nejnáročnější výcvik na táboře prodělávala naše malá Debinka.
Naše Debinka na výcvikovém tábořeVýcvik je velká námaha
Začátkem července jsme se letos opět zúčastnili výcvikového tábora jezevčíků v pensionu Zelený háj - nedaleko Domažlic, v krásném lesnatém prostředí pro jezevčíky jako stvořeném. Tentokrát jsme byli zastoupeni v hojném počtu - kromě našich fen RONNY, FIDORKY a DEBORKY (Darla z Raholin) zde cvičili také psi z našich odchovů BIX a ARAMIS.
Počínali si velice zdatně, na konci tábora složili oba zkoušky.
BIX - udělal BZ (barvářské zkoušky) v I. ceně s vysokým počtem bodů a stal s VÍTĚZEM ZKOUŠEK !
ARAMIS složil BZ v III. ceně a ZN (zkoušky z norování) s nejvyšším počtem bodů.
OBĚMA PSŮM I JEJICH VŮDCŮM GRATULUJEME!!
Naše FIDORKA zde i letos udělala BZ se slušným výsledkem.
Bix po úspěšných zkouškáchAramis na zkouškách z norováníFidorka a Bix při zkouškáchFidorka a Aramis na zkouškáchPo úspěšných zkouškáchFidorka, Bix a Aramis po zkouškách
ZELENÝ HÁJ - JEZEVČÍKŮ RÁJ !
Výcvikový tábor 2010
Zelený háj - jezevčíků ráj
Na konci června přišla do naší chovatelské stanice další "psí holčička" DARLA Z RAHOLIN.
Je u nás dva dny, zvyká si dobře na nové prostředí i na své nové psí kamarádky.
DeborkaDeborka první dny u násDarla - DeborkaDarla z Raholin - nový přírůstek do naší chovatelské stanice
5. 6. se BIX OD LEDNÉHO POTOKA zúčastnil Národní výstavy v Klatovech, kde v silné konkurenci získalo ocenění V2.
Byl také na bonitaci, dostal bonitační kód 0b/AL a stal se kandidátem chovu.
Gratulujeme !
Výstava Klatovy
29. května získal ALBERT OD LEDNÉHO POTOKA z našeho prvního vrhu na Oblastní výstavě na Březině ocenění V1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz.
O týden dříve složil zkouškyz norování - ZN - s výsledkem 81 bodů.
Splnil tím všechny podmínky pro uchovnění.
Albertovi i jeho majiteli gratulujeme !
Albert
A dorazily také fotky CARA, který působí velmi rozvážně
CaroPětiměsíční Caro
Přišly také fotky COUDYHO, lítá po zahradě a má se dobře
Coudy 5 měsícůCoudy v pohybu
Dostali jsme fotky ARCA, roste do krásy
Arco 2010Arco 2010
5.5. oslavil BERT svoje 1.narozeniny
Bert oslavil své první narozeninyBert - narozeniny
Máme nové fotografie CLIFFA, který už hodně vyrostl a začíná prohánět zajíčky v lese.
U rybníkaNa čekané
Setkání s ALBERTEM OD LEDNÉHO POTOKA na zámku Březina - společné foto - ALBERT, BIX, FIDORKA
Březina 2010 Fidorka,Bix,AlbertFidorka,Bix,Albert Březina 2010
Na výcvikovém táboře na Březině jsme se dozvěděli potěšující zprávu, že pes z našeho odchovu z vrhu "A" ALBERT OD LEDNÉHO POTOKA udělal zkoušky vloh - ZV - v I. ceně s plným počtem bodů. Jeho majiteli a vůdci gratulujeme!
Albert 2010 BřezinaAlbert po úspěšných ZV 2010 Březina
Ve dnech 7. 5. - 9. 5. jsme se s BIXEM OD LEDNÉHO POTOKA a s jeho matkou FIDORKOU OD MÁRFYHO zúčastnili dalšího výcvikového víkendového tábora pro jezevčíky, tentokrát zaměřeného na - BZ - barvářské zkoušky.
Výcvik probíhal opět v honitbě pana Zdeňka Sternberga na zámku Březina u Rokycan. Potkali jsme se tam s ARTEXEM Z RAHOLIN - dalším psem od majitelky Danteho z Vavřinečské hájovny - otce Bixe.
tábor Březina příprava na BZFidorka, Bix, Atrex
Dne 5. 5. oslavil svoje první narozeniny náš odchov z vrhu "B". Přejeme všem pejskům a jejich majitelům krásné společné chvíle plné vzájemné radosti.
Fidorčina štěňata
1. 5. na Mezinárodní výstavě psů v Letňanech získal BIX OD LEDNÉHO POTOKA ocenění V1, CAJC. Děkujeme majitelce za jeho předvedení a gratulujeme!
Bix od  Ledného potoka V1, CAJCBix od Ledného potoka V1 - CAJC
Ve dnech 16. 4. - 18. 4. jsme se zúčastnili víkendového výcvikového tábora jezevčíků zaměřený na přípravu na zkoušky vloh - ZV - se psem z našeho odchovu s BIXEM OD LEDNÉHO POTOKA a s jeho matkou FIDORKOU OD MÁRFYHO. Tábor se uskutečnil na zámku Březina u Rokycan v honitbě Zdeňka Sternberga. Potkali jsme se tam s CLOU Z RAHOLIN, která je z odchovu majitelky Danteho z Vavřinečské hájovny - otce Bixe.
Bix, Clou a FidorkaBix, Clou a Fidorka
Dostali jsme také fotečky CLIFFA a jeho kamaráda srnečka
Berany ducJsem fešák
Nedávno jsme navštívili pejska z našeho posledního vrhu CARA
Caro 3 měsíceCaro
Přišly nám také fotografie COUDYHO - je spokojený a má se dobře
Rozverný CoudyCoudyOdpočinek
Pes ARAMIS OD LEDNÉHO POTOKA z našeho loňského vrhu se zúčastnil jarního svodu štěňat a mladých psů - byl shledán jako velice nadějný. Máme z něj radost
Aramis u svého pánaDetail AramiseAramis u své paničkyAramis na jarním svodu
Přišly nám fotografie CARA, který je už týden u svých nových majitelů. Je z nich vidět, že si na své nové prostředí zvykl a že je spokojený
Caro jde spinkatCaro s míčkemSpánekVe svém pelíšku
Přiblížily se poslední společné dny - všechna štěňátka jsou očkovaná, tetovaná a připravená na cestu do svých nových domovů. Všichni jejich majitelé se na ně už těší
Psí bráškovéCaro, CoudyPřed odchodem do svých nových domovůPoslední den spoluFotografování je nudaPsí rodinkaPoslední společné chvílePoslední chvilky s maminkouFidorka se svými dětmi
Štěňátkům už je 7 týdnů, jejich hry a lumpačení nabývají na intenzitě, perou se, vrčí, štěkají na sebe a ničí, co jim přijde do cesty
Ničíme co se dáCelá psí smečkaČasopisy jsou primaHraní štěňátek
Po příjezdu z úspěšné výstavy následovalo ještě fotografování v kruhu rodinném
Se svými trofejemi domaV kruhu rodinném - Bix, teta Elsa, matka Fidorka
Na výstavě jezevčíků v Holýšově 28.2. se poprvé představil pes z našeho odchovu - BIX OD LEDNÉHO POTOKA - dostal známku V1, ocenění CAJCJ BOB. Udělal nám velikou radost
Bix - V1, CAJC, J BOB vyhrál pohárPózování na fotkuPřehlídka výtězů třídBix a Dante - syn a otecBix od Ledného potoka při posouzeníBix od Ledného potoka - V1,CAJC,J.BOBSpolečné foto odchovu CHS z Vavřinečské hájovny a z Raholin
Přišly nám fotečky ARCA z našeho prvního vrhu. V lednu oslavil svoje první narozeniny.
Fotím se rádZase mě fotíSladké spočinutíPodívám se na svět pořádněArco s pivemV zimním oblečku
Našim "štěněčím klukům" bylo 5 týdnů a každým dnem přibývají na váze, do které se už sotva vejdou. Všichni váží hodně přes dvě kila a s oblibou chroupají z misky granulky.
Vážící se CliffCaro na vázeVážící se CaroCoudy na vázeVážící se CoudyCliff na vázeKrmení štěňátek
Štěňátkům jsou už 4 týdny, mezi jejich nejoblíbenější činnost ale stále patří spánek.
CaroCliff a CaroCliff, Coudy a CaroCoudyCoudy a CaroCliff
Štěňátka opět povyrostla, je jim 20 dní a váží přes 1000g. Už více než týden koukají na svět a narosty jim zoubky. Rozdílné zbarvení jim stále zůstává. Začínají vrčet, štěkat a vrtět ocásky na svoji maminku. Také si začínají všímat jeden druhého a zkoušejí dělat svoje první neohrabané krůčky.
Caro 17 dníCliff 17 dníCoudy 17 dní
Štěňátkům je deset dní, jsou krásně zbarvená a mají už svoje jména - černopálený CLIFF, červený CARO a mahagonový COUDY. Rostou "jako z vody", všechna váží kolem 700g.
Coudy a Caro 10 dníCliff, Caro, CoudyCoudyCliff 10 dníFidorka je vzorná maminkaCoudy 10 dníCaro a Cliff
15.1.2010 se FIDORCE OD MÁRFYHO narodila tři štěňátka - dvě v barvě červené s černou příměsí a jedno černé s pálením (samí pejsci). Otcem je Dante z Vavřinečské hájovny.
První chvíle po poroduPrvní společný spánekŠtěňátka se mají k světu
FIDORKA pár dní před porodem
Fidorka pár dní před porodem
*** STÁLE BEREME NA TENTO VRH ZÁZNAMY ***
V těchto dnech se FIDORCE narodí štěňátka - vrh "C"
Štěňata vrh "A"
Dne 12.1. 2010 slaví svoje první narozeniny odchov z vrhu "A". Přejeme všem pejskům hodně úspěchů výstavních i pracovních a jejich majitelům hodně radosti ze svých čtyřnohých kamarádů.